Välkommen till Högströms Begravningsbyrå & Juridik

Vi vill informera och stödja i en svår stund. När en anhörig går bort kan det vara svårt att orka tänka på allt. Det blir så mycket enklare om det finns någon på nära håll som tar hand om allt det praktiska och som kan svara på alla frågor i samband med en begravning.

Behöver ni juridisk hjälp hjälper vi gärna till. Vi upprättar bl a bouppteckningar, testamenten, arvskiften, äktenskapsförord, gåvobrev, samboavtal och bodelningar.

Välkommen till oss. Vi hjälper dig gärna.

Högströms Begravningsbyrå

Västerlånggatan 26
451 31 UDDEVALLA

Tel: 0522 – 100 89 (dygnet runt)

E-post: info@hogstroms.se

Öppettider: 08.30-16.30

Högströms Juridiska

Norrtullsgatan 3
451 31 UDDEVALLA

Tel: 0522 – 100 29

E-post: juridiska@hogstroms.se

Streck

Lars

Lars Hansson
0522-100 89
lars.hansson@hogstroms.se

Kundrådgivare och
representant.

Annika

Annika Brorsson
0522-100 89
annika.brorsson@hogstroms.se

Kundrådgivare
och representant.

Clorben

Clorben Lunde
0522-100 89 
clorben.lunde@hogstroms.se

Kundrådgivare
och representant.

Annica

Annica Trotzig
0520-50 54 63
0708-55 99 66
juridik@blixtbyra.se

Juridik och bouppteckningar.

Ronny

Ronny Lööf
0522-100 89
ronny.loof@hogstroms.se

Kundmottagare
och transportör.

Peter B

Peter Blixt
0521-71 11 63
peter@blixtbyra.se

Kundrådgivare och
representant. Ägare till
Högströms begravningsbyrå.

Annica

Carina Larsson

carina.larsson@blixtbyra.se

Kundrådgivare och representant

Jenny Henricsson
010 - 551 88 20
jenny.henricsson@verahill.se

Jurist

 

Streck

 

 

Personuppgifter enligt dataskyddsförordningen:

Vår begravningsbyrå hanterar personuppgifter enligt GDPR. Vi samlar inte in mer uppgifter än vad som behövs,

vi har bara kvar dem så länge det är nödvändigt och vi använder dem inte till något annat än vad som var syftet när de samlades in.

Läs vår integritetspolicy här.