Hemsidan är under ombyggnad!

Välkommen till Högströms
Begravningsbyrå & Juridik

Vi vill informera och stödja i en svår stund. När en anhörig går bort kan det vara svårt att orka tänka på allt. Det blir så mycket enklare om det finns någon på nära håll som tar hand om allt det praktiska och som kan svara på alla frågor i samband med en begravning.

Behöver ni juridisk hjälp hjälper vi gärna till. Vi upprättar bl a bouppteckningar, testamenten, arvskiften, äktenskapsförord, gåvobrev, samboavtal och bodelningar.

Välkommen till oss. Vi hjälper dig gärna.

 

Högströms Begravningsbyrå

Västerlånggatan 26
451 31 UDDEVALLA

Tel: 0522 – 100 89 (dygnet runt)
Fax: 0522- 384 70

E-post: info@hogstroms.se

Öppettider: 09.00-16.30

Högströms Juridiska

Norrtullsgatan 3
451 31 UDDEVALLA

Tel: 0522 – 100 29

E-post: juridiska@hogstroms.se 

  

 

 

 

 

Streck 

Lars

Lars Hansson

0522-100 89
lars.hansson@hogstroms.se


Kundrådgivare och
representant. 

Susanne

Susanne Staiger-Hansson

0522-100 89
susanne.staiger-hansson@hogstroms.se

Kundrådgivare
och representant.

Yvonne

Yvonne Selstam

0522-100 89
yvonne.selstam@hogstroms.se


Kundrådgivare
och representant

Clorben

Clorben Lunde

0522-100 89 
clorben.lunde@hogstroms.se

Kundrådgivare
och representant.

Ingbritt

Ing-Britt Holtryd

0522-100 89
ing-britt.holtryd@hogstroms.se

Kundrådgivare
och representant.

Ronny

Ronny Löff

0522-100 89
ronny.loof@hogstroms.se

Kundmottagare
och transportör

Finn

Finn Spetz

0522-100 29
juridiska@hogstroms.se

Juridik och 
bouppteckningar